Økologiske appelsiner til 24 kr. og dansk grisemørbrad til 29,95 kr. - se de lokale tilbud

dato

Vi har kigget på denne uges tilbudsaviser for dagligvarebutikker i Hadsund og fundet nogle fantastiske tilbud. Her er et udpluk af de bedste tilbud fra DagliBrugsen, Meny, Netto, Rema 1000 og SuperBrugsen.

Disse tilbud gælder i en begrænset periode, så skynd dig ned i din lokale butik og gør en god handel!

DagliBrugsen: Änglamark økologiske appelsiner til 24 kr.

DagliBrugsen tilbyder økologiske appelsiner fra Rio Tinto i Spanien til en skarp pris på kun 24 kr. pr. net. Hvert net vejer 1,5 kg, hvilket giver en kg-pris på 16 kr. Tilbuddet er gyldigt fra fredag den 13. marts til torsdag den 26. marts.

Meny: Mørbrad af dansk gris til 29,95 kr. pr. ½ kg

Hos Meny kan du få en mørbrad af dansk gris til kun 29,95 kr. for ½ kg. Dette tilbud gælder fra fredag den 20. marts til torsdag den 26. marts.

Netto: Lurpak smør eller smørbar til 12 kr.

Netto har et godt tilbud på Lurpak smør eller smørbar til kun 12 kr. for 200 g. Hvis du bruger Netto+ appen, kan du få det til 10 kr. Tilbuddet gælder fra lørdag den 21. marts til fredag den 27. marts.

Rema 1000: Lurpak smør, smørbar eller plantebaseret til 10 kr.

I Rema 1000 kan du få Lurpak smør, smørbar eller plantebaseret til en skarp pris på 10 kr. for 200 g. Tilbuddet gælder fra søndag den 22. marts til lørdag den 28. marts.

SuperBrugsen: Why Not? vin til 40 kr.

SuperBrugsen tilbyder Why Not? vin fra Veneto eller Apulien i Italien til kun 40 kr. pr. flaske. Før-prisen var 109,95 kr. Tilbuddet gælder fra fredag den 20. marts til torsdag den 26. marts.

Vi tager forbehold for, at oplysningerne om tilbud kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek tilbudsavisen inden du kører til butikken.