Lagerhotellet i Hadsund og Terndrup oplever stor lokal interesse

Foto: Hadsund Lagerhotel. Hadsund Lagerhotel ligger på Østergade 70.
dato

Efterspørgslen er tydelig hos Hadsund & Terndrup Lagerhotel. Mange lokale har allerede taget løsningen til sig, og en stor del af rummene er lejet ud. Der er dog fortsat ledige rum i flere størrelser, hvilket giver plads til både nye kunder og nye behov.

Hadsund & Terndrup Lagerhotel oplever stor interesse fra både private og erhverv. Ifølge ejeren Bjarne er det især fleksibiliteten, der tiltaler kunderne.

“Vi kan mærke, at de lokale virkelig har taget lagerhotellet til sig. Mange har allerede lejet et rum, men der er stadig god plads til flere,” siger han.

Der er ingen binding, hvilket betyder, at kunderne nemt kan justere deres opbevaringsløsning, hvis behovet ændrer sig. Rummene findes i mange størrelser, så både små og større opgaver kan løses.

Hadsund Lagerhotel ligger på Østergade 70. - Foto: Hadsund Lagerhotel

Plads til mere, når hverdagen kræver det

Lagerhotellet bruges i mange forskellige situationer. Nogle opbevarer havemøbler uden for sæsonen. Andre har brug for plads til julepynt, flyttekasser eller inventar i forbindelse med en flytning. Det samme gælder ved renovering, hvor møbler og ejendele skal stå sikkert og tørt.

“For mange handler det bare om at få mere luft derhjemme. Har man for mange ting, er et opbevaringsrum en enkel løsning,” fortæller Bjarne. 

Tørre rum og nem adgang

Alle rum er tørre og rene. Der er nem adgang, hvilket gør det let at komme til sine ting, når behovet opstår. Det er ifølge ejeren en vigtig del af konceptet.

“Det skal være nemt og trygt at opbevare sine ting. Det er noget, vi prioriterer højt,” siger han.

Vil man vide mere om mulighederne, kan man besøge Hadsund & Terndrup Lagerhotels hjemmeside.

Kilde: Hadsund Lagerhotel
Hadsund Lagerhotel

Østergade 70, Hadsund

21 41 10 ..
Se på kort

åbningstider

Alle dage: 06.00 - 23.00